Vishay/Dale RN60E3923FB14
RN60E3923FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3923FB14
Brief Description
RES 392K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3923FB14.pdf
Availability of RN60E3923FB14
QUANTITY
RN60E3923FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3923FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3923FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3923FB14
Related LinksRN60E3, RN60E3923FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3923FB14 Details Description
Related parts for RN60E3923FB14
RES SMD 8.25KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A TO92 datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .045-.065" .105" datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.1A 9DFN datasheet.pdf
FUSE 150A 700V NON STD FAST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 26A 8PQFN datasheet.pdf
TAPE PLYMR RES 19.1MM CIR 250/PK datasheet.pdf