Vishay/Dale RN60E4022FBSL
RN60E4022FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4022FBSL
Brief Description
RES 40.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4022FBSL.pdf
Availability of RN60E4022FBSL
QUANTITY
RN60E4022FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4022FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E4022FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4022FBSL
Related LinksRN60E4, RN60E4022FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4022FBSL Details Description
Related parts for RN60E4022FBSL
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VIDEO MULTIPLEXER 2X1 24QFN datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 62PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
LED MINI CLUSTER BASE 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 110PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf