Vishay/Dale RN60E4323FB14
RN60E4323FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4323FB14
Brief Description
RES 432K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4323FB14.pdf
Availability of RN60E4323FB14
QUANTITY
RN60E4323FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4323FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E4323FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4323FB14
Related LinksRN60E4, RN60E4323FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4323FB14 Details Description
Related parts for RN60E4323FB14
RES SMD 1.91 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
LED CBI 5MM RED DIFFUSED datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
THERMOSTAT 85 DEG NC TO-220 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 10.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf