Vishay/Dale RN60E4532FRE6
RN60E4532FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E4532FRE6
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E4532FRE6.pdf
Availability of RN60E4532FRE6
QUANTITY
RN60E4532FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E4532FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60E4532FRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E4532FRE6
Related LinksRN60E4, RN60E4532FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E4532FRE6 Details Description
Related parts for RN60E4532FRE6
IC MOSFET DVR 1.2A DUAL HS 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 3.3V 10W OUT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 25POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES MO 3W 10 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC LP 81DSBGA datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 29.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 300V 36AWG RED datasheet.pdf