Vishay/Dale RN60E8252FRSL
RN60E8252FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E8252FRSL
Brief Description
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E8252FRSL.pdf
Availability of RN60E8252FRSL
QUANTITY
RN60E8252FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E8252FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60E8252FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E8252FRSL
Related LinksRN60E8, RN60E8252FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E8252FRSL Details Description
Related parts for RN60E8252FRSL
RES SMD 150K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
ADDS SHEATH RETENTION TO 5" SLIC datasheet.pdf
UHF ULTRA LOW RANGE ANTENNA datasheet.pdf
IC OCT BUFFER/LINE DVR 20TSSOP datasheet.pdf
Connector Socket 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 30K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
SWITCH DIP SPST SLIDE 12POS datasheet.pdf