Vishay/Dale RN65C1073FBSL
RN65C1073FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1073FBSL
Brief Description
RES 107K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1073FBSL.pdf
Availability of RN65C1073FBSL
QUANTITY
RN65C1073FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1073FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1073FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1073FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1073FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1073FBSL Details Description
Related parts for RN65C1073FBSL
CONN EDGECARD 100PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN STACKER 10POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG MTA-100 datasheet.pdf
ADAPTER FLASH MEM DIP48/BGA48 datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN FPC VERT 40POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS CABLE SKT datasheet.pdf