Vishay/Dale RN65C1272FRSL
RN65C1272FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1272FRSL
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1272FRSL.pdf
Availability of RN65C1272FRSL
QUANTITY
RN65C1272FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1272FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1272FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1272FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1272FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1272FRSL Details Description
Related parts for RN65C1272FRSL
IC OPAMP GP 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER BUS 2WR ADDRESS 16-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf