Vishay/Dale RN65C1332FRE6
RN65C1332FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1332FRE6
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1332FRE6.pdf
Availability of RN65C1332FRE6
QUANTITY
RN65C1332FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1332FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C1332FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1332FRE6
Related LinksRN65C1, RN65C1332FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1332FRE6 Details Description
Related parts for RN65C1332FRE6
CONN SPLICE SINGLE .187 NATURAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 2.7KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 14.42 OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
IC SRAM 4M 256X16 44TSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf