Vishay/Dale RN65C1373FBSL
RN65C1373FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1373FBSL
Brief Description
RES 137K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1373FBSL.pdf
Availability of RN65C1373FBSL
QUANTITY
RN65C1373FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1373FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1373FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1373FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1373FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1373FBSL Details Description
Related parts for RN65C1373FBSL
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SO datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 1X54" A VFN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.25K OHM 5% 20W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB WIR PRO 90D datasheet.pdf
CONN PLUG WEDGE 8POS ORANGE datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf