Murata Electronics North America GQM22M5C2H430GB01L
GQM22M5C2H430GB01L picture photo
Mfg. Part Number
GQM22M5C2H430GB01L
Brief Description
CAP CER 43PF 500V NP0 1111
Datasheet Download
GQM22M5C2H430GB01L.pdf
Availability of GQM22M5C2H430GB01L
QUANTITY
GQM22M5C2H430GB01L Order Process
Ship out your order
Specifications of GQM22M5C2H430GB01L
Internal Part NumberEIS-GQM22M5C2H430GB01L
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1111 (2828 Metric)
Size / Dimension0.110" L x 0.110" W (2.80mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GQM22M5C2H430GB01L
Related LinksGQM22M5C2, GQM22M5C2H430GB01L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GQM22M5C2H430GB01L Details Description
Related parts for GQM22M5C2H430GB01L
SWITCH KEYLOCK SPDT 3A 90DEG datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 50PF 1% 1KV 1210 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 330K 5% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 2A SOT-223 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP9T datasheet.pdf
IC REG 1-5 PHASE CTRLT VR 40TQFN datasheet.pdf
TOOL ACC datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 5V 21.5MM RADIAL datasheet.pdf