Vishay/Dale RN65C1503FRSL
RN65C1503FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1503FRSL
Brief Description
RES 150K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1503FRSL.pdf
Availability of RN65C1503FRSL
QUANTITY
RN65C1503FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1503FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1503FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1503FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1503FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1503FRSL Details Description
Related parts for RN65C1503FRSL
TERM BLK PCB 5.08MM 8 2POS OR datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 98POS 3.00MM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
SENSOR REED SWITCH FOR GLS-M1 datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG 2DIG ALGAAS CC 0.4" datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONTROL LOGIC CPU 64 AXIS datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf