Vishay/Dale RN65C1621FRSL
RN65C1621FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1621FRSL
Brief Description
RES 1.62K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1621FRSL.pdf
Availability of RN65C1621FRSL
QUANTITY
RN65C1621FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1621FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1621FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1621FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1621FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1621FRSL Details Description
Related parts for RN65C1621FRSL
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 3POS PCB datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
XBEE PRO SET 50MW WIRE ANTENNA datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.5A TO220-3L datasheet.pdf