Vishay/Dale RN65C1624FRSL
RN65C1624FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1624FRSL
Brief Description
RES 1.62M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1624FRSL.pdf
Availability of RN65C1624FRSL
QUANTITY
RN65C1624FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1624FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1624FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1624FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1624FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1624FRSL Details Description
Related parts for RN65C1624FRSL
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 6POS datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 36PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
SENSOR TEMP 30C 6W BREAK datasheet.pdf