Vishay/Dale RN65C1913FB14
RN65C1913FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1913FB14
Brief Description
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1913FB14.pdf
Availability of RN65C1913FB14
QUANTITY
RN65C1913FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1913FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C1913FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1913FB14
Related LinksRN65C1, RN65C1913FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1913FB14 Details Description
Related parts for RN65C1913FB14
CAP TANT 33UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IGBT 75A 600V SOT-227B datasheet.pdf
IC CONV DC-DC 15W DUAL 12V PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V CH 0402 datasheet.pdf