Vishay/Dale RN65C2102BBSL
RN65C2102BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2102BBSL
Brief Description
RES 21K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2102BBSL.pdf
Availability of RN65C2102BBSL
QUANTITY
RN65C2102BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2102BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C2102BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2102BBSL
Related LinksRN65C2, RN65C2102BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2102BBSL Details Description
Related parts for RN65C2102BBSL
RES SMD 1.5 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SPI 16SSOP datasheet.pdf
FUSE 250A 1250V 2BKN/80 AR CU datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 2.54MM datasheet.pdf
TVS DIODE 250VWM 425VC P600 datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.35A SYNC SOT23 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 4V T/H datasheet.pdf