Vishay/Dale RN65C2103BB14
RN65C2103BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2103BB14
Brief Description
RES 210K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2103BB14.pdf
Availability of RN65C2103BB14
QUANTITY
RN65C2103BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2103BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C2103BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2103BB14
Related LinksRN65C2, RN65C2103BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2103BB14 Details Description
Related parts for RN65C2103BB14
RES ARRAY 5 RES 150K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC CTRLR NV W/BATT MON 5V 16SOIC datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP20S/AE20M/HDP20S datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 15V 30MA 3CP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 6POS PIN datasheet.pdf
BOX HEADER, 0.100 30 POS datasheet.pdf
Connector Socket 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PINS datasheet.pdf