Vishay/Dale RN65C2212FB14
RN65C2212FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2212FB14
Brief Description
RES 22.1K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2212FB14.pdf
Availability of RN65C2212FB14
QUANTITY
RN65C2212FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2212FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C2212FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2212FB14
Related LinksRN65C2, RN65C2212FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2212FB14 Details Description
Related parts for RN65C2212FB14
IC REG MULTI CONFIG 5V 5A TO220 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.8A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf