Sumida Corporation CD73NP-151KC
CD73NP-151KC picture photo
Mfg. Part Number
CD73NP-151KC
Brief Description
FIXED IND 150UH 400MA 755 MOHM
Datasheet Download
CD73NP-151KC.pdf
Availability of CD73NP-151KC
QUANTITY
CD73NP-151KC Order Process
Ship out your order
Specifications of CD73NP-151KC
Internal Part NumberEIS-CD73NP-151KC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)755 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-30°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CD73NP-151KC
Related LinksCD73NP, CD73NP-151KC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CD73NP-151KC Details Description
Related parts for CD73NP-151KC
CONN RECEPT 7POS 22AWG MTA156 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 110A D2PAK datasheet.pdf
IC MCU ARM7 ROMLESS 100LQFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 40-160VIN 05VOUT datasheet.pdf
CAP CER 2500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf