Vishay/Dale RN65C2213DB14
RN65C2213DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2213DB14
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2213DB14.pdf
Availability of RN65C2213DB14
QUANTITY
RN65C2213DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2213DB14
Internal Part NumberEIS-RN65C2213DB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2213DB14
Related LinksRN65C2, RN65C2213DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2213DB14 Details Description
Related parts for RN65C2213DB14
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC COMPARATR NANOPWR P-P SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SSMINI2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 250V datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 60V CHA MNT datasheet.pdf