Vishay/Dale RN65C2213FB14
RN65C2213FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2213FB14
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2213FB14.pdf
Availability of RN65C2213FB14
QUANTITY
RN65C2213FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2213FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C2213FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2213FB14
Related LinksRN65C2, RN65C2213FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2213FB14 Details Description
Related parts for RN65C2213FB14
CAP TANT 2.2UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS PROX M8 1.5MM DC3W-NO datasheet.pdf
SW TOP ROLLER ARM SPDT 15A 125V datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
THYRISTOR 300V 50A SMB datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 1K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 25V X8R 0603 datasheet.pdf