Vishay/Dale RN65C2431FBSL
RN65C2431FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2431FBSL
Brief Description
RES 2.43K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2431FBSL.pdf
Availability of RN65C2431FBSL
QUANTITY
RN65C2431FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2431FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C2431FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2431FBSL
Related LinksRN65C2, RN65C2431FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2431FBSL Details Description
Related parts for RN65C2431FBSL
OPTOISOLATOR 5.3KV SCR 6DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CABLE MICRO USB B TO STD A 1.5M datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLANE 250PS GOLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 450V X7T SMD datasheet.pdf
REPLACEMENT REAR COVER datasheet.pdf
TOOL REMOVAL M81969/20-01 datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf