Vishay/Dale RN65C2674FBSL
RN65C2674FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2674FBSL
Brief Description
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2674FBSL.pdf
Availability of RN65C2674FBSL
QUANTITY
RN65C2674FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2674FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C2674FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.67M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2674FBSL
Related LinksRN65C2, RN65C2674FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2674FBSL Details Description
Related parts for RN65C2674FBSL
MOSFET 2N-CH 55V 4.7A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP40H/AE40M/X datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
UC-12P1N1280DU datasheet.pdf
RES SMD 221K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf