Vishay/Dale RN65C3281DB14
RN65C3281DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3281DB14
Brief Description
RES 3.28K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3281DB14.pdf
Availability of RN65C3281DB14
QUANTITY
RN65C3281DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3281DB14
Internal Part NumberEIS-RN65C3281DB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.28k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3281DB14
Related LinksRN65C3, RN65C3281DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3281DB14 Details Description
Related parts for RN65C3281DB14
FUSE GLASS 6A 125VAC 2AG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A SMA datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 3.5MM datasheet.pdf
QUICKON CONN PNL MNT 3POS+PE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCULAR CONNECTOR W. HARAX M12 datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 127 TYP datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf