Vishay/Dale RN65C3301FB14
RN65C3301FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3301FB14
Brief Description
RES 3.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3301FB14.pdf
Availability of RN65C3301FB14
QUANTITY
RN65C3301FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3301FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C3301FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3301FB14
Related LinksRN65C3, RN65C3301FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3301FB14 Details Description
Related parts for RN65C3301FB14
IC REG LDO 3V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.23A 140 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 3/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVPECL 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.41UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf