Vishay/Dale RN65C3323BBSL
RN65C3323BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3323BBSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3323BBSL.pdf
Availability of RN65C3323BBSL
QUANTITY
RN65C3323BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3323BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3323BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3323BBSL
Related LinksRN65C3, RN65C3323BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3323BBSL Details Description
Related parts for RN65C3323BBSL
TRANSFORMR LAN 1:1TR 130UH 16SOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 202MW SC70-3 datasheet.pdf
CURRENT LIMITER 325A 32V FAST datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.390" (9.91mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MONOSTABLE MULTIVIBRATOR 6DFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/4 BLU 2X250' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf