Vishay/Dale RN65C3323DR36
RN65C3323DR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3323DR36
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3323DR36.pdf
Availability of RN65C3323DR36
QUANTITY
RN65C3323DR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3323DR36
Internal Part NumberEIS-RN65C3323DR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3323DR36
Related LinksRN65C3, RN65C3323DR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3323DR36 Details Description
Related parts for RN65C3323DR36
IC REG LDO 3.3V 0.15A 4DSBGA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SCS FOAM 53 X 100 X 610MM LONG datasheet.pdf
DUOPLUG SIDE LOCK., 3 POS,FULLY, datasheet.pdf
250 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
LENS 90CRI 3000K 2.2"SQ DOWNLGHT datasheet.pdf
RUGGD FLEX LIGHTPIPE CLR 8" BLU datasheet.pdf