Vishay/Dale RN65C3403BRSL
RN65C3403BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3403BRSL
Brief Description
RES 340K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3403BRSL.pdf
Availability of RN65C3403BRSL
QUANTITY
RN65C3403BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3403BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3403BRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3403BRSL
Related LinksRN65C3, RN65C3403BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3403BRSL Details Description
Related parts for RN65C3403BRSL
FUSE CERM 30A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 48-SSOP datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SNGL W/SPI 8VSSOP datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMA datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR 800MA 480VAC 65VDC datasheet.pdf
RES 800 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf