Vishay/Dale RN65C3923FRE6
RN65C3923FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3923FRE6
Brief Description
RES 392K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3923FRE6.pdf
Availability of RN65C3923FRE6
QUANTITY
RN65C3923FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3923FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C3923FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3923FRE6
Related LinksRN65C3, RN65C3923FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3923FRE6 Details Description
Related parts for RN65C3923FRE6
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 1206 datasheet.pdf
IC GATE NOR-OR 8INP 14SOIC datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS KEY 5KW 200V datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 280K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf