Vishay/Dale RN65C4022BRSL
RN65C4022BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4022BRSL
Brief Description
RES 40.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4022BRSL.pdf
Availability of RN65C4022BRSL
QUANTITY
RN65C4022BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4022BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4022BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4022BRSL
Related LinksRN65C4, RN65C4022BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4022BRSL Details Description
Related parts for RN65C4022BRSL
TRANS PNP 45V 0.5A SOT23 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24HWQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
MULTIFIT RAHMEN 5P datasheet.pdf
CAP CER 4.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO SCREW MOUNT datasheet.pdf
CABLE 60COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP, BLACK datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 88POS GOLD datasheet.pdf