Vishay/Dale RN65C4121FRSL
RN65C4121FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4121FRSL
Brief Description
RES 4.12K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4121FRSL.pdf
Availability of RN65C4121FRSL
QUANTITY
RN65C4121FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4121FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4121FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4121FRSL
Related LinksRN65C4, RN65C4121FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4121FRSL Details Description
Related parts for RN65C4121FRSL
RES SMD 12K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
DIODE MODULE 1KV 550A DO200AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 2W SMBG datasheet.pdf
CONN HDR 5POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf