Vishay/Dale RN65C4223FB14
RN65C4223FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4223FB14
Brief Description
RES 422K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4223FB14.pdf
Availability of RN65C4223FB14
QUANTITY
RN65C4223FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4223FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C4223FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4223FB14
Related LinksRN65C4, RN65C4223FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4223FB14 Details Description
Related parts for RN65C4223FB14
HOOK-UP STRND 22AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
RES SMD 13.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARD USB CARDBUS HOST 2-PORT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC FAULT-PROT RS485 TXRX 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER STR DL 54PS GOLD SMD datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG GRAY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
SR BTS CB J 6 ASY datasheet.pdf
CRYSTAL 40.00 MHZ 10.0PF SMD datasheet.pdf