Vishay/Dale RN65C4322BRE6
RN65C4322BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4322BRE6
Brief Description
RES 43.2K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4322BRE6.pdf
Availability of RN65C4322BRE6
QUANTITY
RN65C4322BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4322BRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C4322BRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4322BRE6
Related LinksRN65C4, RN65C4322BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4322BRE6 Details Description
Related parts for RN65C4322BRE6
IC DELAY LINE PROG 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FLEXSTRIP JUMPER .050 10COND datasheet.pdf
LENS FOR CREE MX6 7 UP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 34POS datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
POT 2.5 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf