Vishay/Dale RN65C4421FBSL
RN65C4421FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4421FBSL
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4421FBSL.pdf
Availability of RN65C4421FBSL
QUANTITY
RN65C4421FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4421FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4421FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4421FBSL
Related LinksRN65C4, RN65C4421FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4421FBSL Details Description
Related parts for RN65C4421FBSL
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 5.11 OHM 1% AXL datasheet.pdf
IC MCU USB PERIPH HI SPD 56VQFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 68POS .050 VERT datasheet.pdf
RES 549 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 2.5V 20W datasheet.pdf
IC ETHERNET PHY 10/100 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf