Vishay/Dale RN65C4480BBSL
RN65C4480BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4480BBSL
Brief Description
RES 448 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4480BBSL.pdf
Availability of RN65C4480BBSL
QUANTITY
RN65C4480BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4480BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4480BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4480BBSL
Related LinksRN65C4, RN65C4480BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4480BBSL Details Description
Related parts for RN65C4480BBSL
VARISTOR 459V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 14.85"L X 12.15"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .229M 33POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
IND CBI SAMPLE PACK 3MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 194MA 5.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.2A 240 MOHM SMD datasheet.pdf