Vishay/Dale RN65C4532FRSL
RN65C4532FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4532FRSL
Brief Description
RES 45.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4532FRSL.pdf
Availability of RN65C4532FRSL
QUANTITY
RN65C4532FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4532FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4532FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4532FRSL
Related LinksRN65C4, RN65C4532FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4532FRSL Details Description
Related parts for RN65C4532FRSL
IC INVERTER HEX OPEN OUT 14-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A TO220-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
LOCK NUT 2.756" BRASS M63 datasheet.pdf
FUSE LIMITRON 50A 600V FAST datasheet.pdf
BISTABLE FORM C SCREW TERMINAL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RJI 8AWG 26/7 CAT6 PVC IP20+I datasheet.pdf