Vishay/Dale RN65C4643BRSL
RN65C4643BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4643BRSL
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4643BRSL.pdf
Availability of RN65C4643BRSL
QUANTITY
RN65C4643BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4643BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4643BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4643BRSL
Related LinksRN65C4, RN65C4643BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4643BRSL Details Description
Related parts for RN65C4643BRSL
RES SMD 5.6 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3.5MM HOR 4POS PCB datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 16QSOP datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 112POS .050 SOLDER datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 12K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 12POS datasheet.pdf