Vishay/Dale RN65C5622FRSL
RN65C5622FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C5622FRSL
Brief Description
RES 56.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C5622FRSL.pdf
Availability of RN65C5622FRSL
QUANTITY
RN65C5622FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C5622FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C5622FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C5622FRSL
Related LinksRN65C5, RN65C5622FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C5622FRSL Details Description
Related parts for RN65C5622FRSL
CONN EDGE DUAL 1MM DIP 40 POS datasheet.pdf
IC LINE DVR/RCVR PAIR DIFF 16QFN datasheet.pdf
ADAPTER 44-VQFP XC1800V00 PROM datasheet.pdf
SW ROTARY 3P-4 POS NONSHORT 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 10.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 9.9MM RND 6.6MM datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 600V 2A SOD57 datasheet.pdf
IC XMITTER RF MULTI-CHANNEL 16RS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf