Vishay/Dale RN65C6043BB14
RN65C6043BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6043BB14
Brief Description
RES 604K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6043BB14.pdf
Availability of RN65C6043BB14
QUANTITY
RN65C6043BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6043BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C6043BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6043BB14
Related LinksRN65C6, RN65C6043BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6043BB14 Details Description
Related parts for RN65C6043BB14
CONVER DC/DC 0.75 3.63V @ 5A SIP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.3A SOT223 datasheet.pdf
RES 75.0K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.7PF 50V R2H 0603 datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 66MM datasheet.pdf