Vishay/Dale RN65C6043BRE6
RN65C6043BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6043BRE6
Brief Description
RES 604K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6043BRE6.pdf
Availability of RN65C6043BRE6
QUANTITY
RN65C6043BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6043BRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C6043BRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6043BRE6
Related LinksRN65C6, RN65C6043BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6043BRE6 Details Description
Related parts for RN65C6043BRE6
CONN HEADER 24POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT SZ19 PNL MT A KEY 4POS datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 3.9W 24V datasheet.pdf
RES 0.825 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 230A TO-263AA datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf