Vishay/Dale RN65C6193BBSL
RN65C6193BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6193BBSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6193BBSL.pdf
Availability of RN65C6193BBSL
QUANTITY
RN65C6193BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6193BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6193BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6193BBSL
Related LinksRN65C6, RN65C6193BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6193BBSL Details Description
Related parts for RN65C6193BBSL
IC FLASH 16MBIT 50MHZ 16SOIC datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 6.5 MIL 2" X 72YD datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 4MHZ M2P datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
RES 680 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CUTTER datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 20% 400VAC AXIAL datasheet.pdf