Vishay/Sprague T95R686M025CSSL
T95R686M025CSSL picture photo
Mfg. Part Number
T95R686M025CSSL
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 20% 2824
Datasheet Download
T95R686M025CSSL.pdf
Availability of T95R686M025CSSL
QUANTITY
T95R686M025CSSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T95R686M025CSSL
Internal Part NumberEIS-T95R686M025CSSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)95 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2824 (7260 Metric)
Size / Dimension0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.150" (3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T95R686M025CSSL
Related LinksT95R686, T95R686M025CSSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T95R686M025CSSL Details Description
Related parts for T95R686M025CSSL
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS datasheet.pdf
PSOC EMU POD FT 28-DIP 1=2PCS datasheet.pdf
IC PROM SERIEAL 10K 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 37POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf