Vishay/Dale RN65C6342FRE6
RN65C6342FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6342FRE6
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6342FRE6.pdf
Availability of RN65C6342FRE6
QUANTITY
RN65C6342FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6342FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C6342FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6342FRE6
Related LinksRN65C6, RN65C6342FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6342FRE6 Details Description
Related parts for RN65C6342FRE6
Connector Receptacle 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .078"D .172"L datasheet.pdf
TVS DIODE 162VWM 287VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
ZF*50/90 CAM BRKT W/SET SCRW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
HDM/FA SAPR.114F.155F LM CUT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf