Vishay/Dale RN65C6653FB14
RN65C6653FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6653FB14
Brief Description
RES 665K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6653FB14.pdf
Availability of RN65C6653FB14
QUANTITY
RN65C6653FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6653FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C6653FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6653FB14
Related LinksRN65C6, RN65C6653FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6653FB14 Details Description
Related parts for RN65C6653FB14
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN HDR DUAL 2MM TIN 30POS datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.047" NYLON 5/8" datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5.1V 16A datasheet.pdf
IC 24CH ANALOG SWITCH 64WFLGA datasheet.pdf
M12 4W SUS CONN 5M ANGLED datasheet.pdf