Vishay/Dale RN65C7873FB14
RN65C7873FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C7873FB14
Brief Description
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C7873FB14.pdf
Availability of RN65C7873FB14
QUANTITY
RN65C7873FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C7873FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C7873FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C7873FB14
Related LinksRN65C7, RN65C7873FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C7873FB14 Details Description
Related parts for RN65C7873FB14
IC LP SERIAL 12-BIT A/D 16-DIP datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 8VSSOP datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 3.09V SC-70 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 3POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PIN datasheet.pdf