Vishay/Dale RN65C9310BRSL
RN65C9310BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9310BRSL
Brief Description
RES 931 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9310BRSL.pdf
Availability of RN65C9310BRSL
QUANTITY
RN65C9310BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9310BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C9310BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9310BRSL
Related LinksRN65C9, RN65C9310BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9310BRSL Details Description
Related parts for RN65C9310BRSL
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 2.7 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC VIDEO BUFFER AMP TRPL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS DL .100 15GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 16SO datasheet.pdf
DOOR STEEL 19X22" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
2.5 V to 5.0 V Micropower, Precision Series Mode Voltage References IC datasheet.pdf