Vishay/BCcomponents SFR25H0005230FR500
SFR25H0005230FR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0005230FR500
Brief Description
RES 523 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0005230FR500.pdf
Availability of SFR25H0005230FR500
QUANTITY
SFR25H0005230FR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0005230FR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0005230FR500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0005230FR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0005230FR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0005230FR500 Details Description
Related parts for SFR25H0005230FR500
FAN BLWR COMB AIR 257X176 115VAC datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 3A TO-220 datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
5 MM INDUCTIVE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 40POS datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
FIXTURE PLATE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 50A TO252-3 datasheet.pdf