Vishay/Dale RN65C9530BRSL
RN65C9530BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9530BRSL
Brief Description
RES 953 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9530BRSL.pdf
Availability of RN65C9530BRSL
QUANTITY
RN65C9530BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9530BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C9530BRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9530BRSL
Related LinksRN65C9, RN65C9530BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9530BRSL Details Description
Related parts for RN65C9530BRSL
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO3P datasheet.pdf
CAP TRIMMER 5-20PF 100V SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 10% 2824 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
2 FILER FOR 2C200 AND 2F200 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3800K 2SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 846MA 210 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 36PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf