Vishay/Dale RN65D1103FB14
RN65D1103FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1103FB14
Brief Description
RES 110K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1103FB14.pdf
Availability of RN65D1103FB14
QUANTITY
RN65D1103FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1103FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1103FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1103FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1103FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1103FB14 Details Description
Related parts for RN65D1103FB14
FIXED IND 33UH 981MA 240 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 500MW DO214AC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/20W 0502 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 11.5A 12.5 MOHM datasheet.pdf