Vishay/Dale RN65D1270FB14
RN65D1270FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1270FB14
Brief Description
RES 127 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1270FB14.pdf
Availability of RN65D1270FB14
QUANTITY
RN65D1270FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1270FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1270FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1270FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1270FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1270FB14 Details Description
Related parts for RN65D1270FB14
TRANS PNP 40V 2A SOT23 datasheet.pdf
IC TRIPLE-OUT LCD SUPPLY 24-VQFN datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DL .100 BLK PCB datasheet.pdf
24P MTA156 EDGE CONN ASSY LF datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 4.4A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC FPGA 95 I/O 208PQFP datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf