Vishay/Dale RN65D1271FB14
RN65D1271FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1271FB14
Brief Description
RES 1.27K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1271FB14.pdf
Availability of RN65D1271FB14
QUANTITY
RN65D1271FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1271FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1271FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1271FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1271FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1271FB14 Details Description
Related parts for RN65D1271FB14
RELAY SSR SPST 30A@530VAC W/OVP datasheet.pdf
IC DUAL 4-IN MUX 3ST 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC POST AMP HS LIMITING 10-MSOP datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 10% 500V SMD datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 11POS R/A datasheet.pdf
RES 1.2 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf